Jak wybrać odpowiednie buty do tańca?

Kupując u nas buty możesz liczyć na pomoc w wyborze odpowiedniego modelu do swojej stopy. Ważne jest czy masz wąską czy szeroką stopę, bo zawsze możemy Ci zaoferować but poszerzony lub zwężony. Jeśli to twoje pierwsze buty do tańca to pomożemy Ci określić jaki rozmiar potrzebujesz i jaki model dla Ciebie byłby najlepszy. Dobierzemy Ci również obcas, jego model i wysokość. Jest to bardzo ważnie gdyż są obcasy przeznaczone bardziej dla początkujących i dla doświadczonych tancerzy.

Obcas

I tak na początek dla Pań do tańcow Standardowych polecamy obcas IDS „2” cale lub Slim 2 cale a dla lubiących wysokie obcasy IDS 2,5 cala lub 2,5 cala slim. Dla pań bardziej zaawansowanych polecamy obcas 2,5 cala ultra flare.


Jeśli chodzi o buty do latino dla pań polecamy na początek modele na obcasie 2 cala styl obcasa IDS . Bardziej zaawansowane to 2,5 cala IDS lub 2,5 ultra flare lub slim. A tancerki już doskonale radzące sobie z balansem mogą pozwolić sobie na obcas 3 cale Slim lub ultra slim lub nawet najnowszy obcas 3,2 elite lub 3,5 slim.

Buty męskie

Panowie i chłopcy na początek polecamy skórzane buty na obcasie 1 cal czyli buty do standardu. Przy zdobywaniu większych umiejętności i podziale już na style tańca zaleca się buty do latino na obcasie 1,5 cala ( każdy model rumba , killick, jones, tango i MST) a buty do standardu na obcasie 1 cal ( takie jak Contra , Pino, tango, gibson, oxford, MT)


Jeśli spędzacie wiele godzin na parkiecie trenując na co dzień lub na obozach tanecznych polecamy buty treningowe . Buty dla pań model CK line , Heatcher lub Heatcher split sole lub MST na obcasach 1,5 heatcher lub CK a dla panów tak jak wyżej ale modele wykonane ze skóry lub lycry np. Contra lycra. Bardzo popularny model do tańców standardowych - do treningów.