Jak sama nazwa wskazuje- ballroom dancing wywodzi się z salonów, arystokracji, wystawnych przyjęć i balów, na których eleganckie stroje były niezbędne. Dlatego też podczas całego procesu projektowania sukienki powinnaś myśleć o tym, że turniej tańca to nie kolejny dancing, czy dyskoteka. Jest to przedstawienie, a Ty jesteś jego częścią, więc zadbaj o to, by wyglądać szykownie.. z nutą kobiecości.
W latach 60” królowały obszerne sukienki do kolan lub nieco dłuższe z niewyobrażalną ilością tiulu. Tańczono w nich oby dwa style taneczne. Moda nie sypia, także ewolucja rozdzieliła styl latynoamerykański i standardowy nadając im odmienne charaktery. Odzwierciedlały się one w strojach turniejowych. Jeszcze kilkanaście lat temu suknie standardowe były proste, satynowe, długie, a latynoamerykańskie asymetryczne, zwiewne i kuse.
Dzisiaj obserwujemy powrót tiulu i zacierania się granicy między sukniami z obu stylów. Standardowe są krótsze, a do łaciny coraz dłuższe. Ale to już koniec historii mody sukni tanecznych w pigułce. Przedstawię Paniom kilka rad dotyczących projektu nowej sukienki i jak sposobu na wykreowanie własnego imidżu.
1. Wybierz kolor sukienki, w którym będziesz się czuła dobrze, a także będzie pasował do koloru Twoich włosów i oczu. Jeżeli nie masz pomysłu to pamiętaj o ponadczasowej czerwieni i czerni. Każda kobieta wygląda w tych barwach dystyngowanie i olśniewająco. Wszelkie pastele na jasnych blondynkach wyglądają mdło. Odradzam też wszelkie żółcie, bo zlewają się wtedy z kreacją. Poleca się zatem zastanowić nad bardziej wyrazistymi kolorami (salomon , pin fizz, turquoise).W jasnych kolorach jak (sugar pink ,peppermint,aqua) wyglądają słodko. Trzeba uważać na to, by nie zniknąć w tłumie. Za to brunetki mają większą dowolność. Look jest jednak bardziej wyrazisty, gdy ciemnowłosa tancerka ma jasną sukienkę ( champagne, biały).
Jeżeli twoim zdaniem monochromatyczna sukienka to przeżytek to połącz kilka kolorów. Nie przekraczaj magicznej liczby trzech barw. Dzięki temu unikniesz chaosu i kiczu.
Oto przykładowe zestawienia ( sugar pink, hematite, silver| gold, blueberry, black)
2. Aby wyróznić się z tłumu musisz zapomnieć o wszystkim co dotychczas widziałaś na turniejach. Oczywiście, możesz się zainspirować jakimś detalem, ale absolutnie najgorszą rzeczą jest skopiowanie sukienki. Staniesz się unikalna wybierając niestandardowe materiały np.,: metallic abstract stretch, fish net, stretch metallic dot shine on lycra. Istnieją również sztuczki, dzięki którym strój pomoże Ci ulepszyć Twój taniec. Są to jak zawsze niezawodne frędzle LINK, i nowość tzw pałeczki LINK. Nawet niewielkie poruszenie ciała wprawia je w ruch. Jeżeli uważasz to zbyt pospolite rozwiązanie – zapoznaj się z najnowszą oferta firmy chrisanne i wybierz coś dla siebie (np. shaded bugle bead dropper, stretch tassel fringle, stretch indescent frigle).
3. Kolejnym etapem projektu jest krój. Musisz wiedzieć w czym czułabyś się swobodnie i komfortowo. Pokaż to czym możesz się pochwalić, na przykład długie nogi poprzez rozcięcie spódnicy na boku (w tańcach latynoamerykańskich), bądź piękne plecy. Nie oszczędzaj jednak na materiale, bo gdy pokazujesz zbyt wiele ciała.. to taniec przechodzi na drugi plan.. szczególnie dla męskiej części widowni. Możesz stworzyć taką sukienkę która doda Ci w jednym miejscu, a wysmukli w innym. To wszystko zależy od kroju jak i doborze materiałów. Nie można zapomnieć o użyciu tkanin oddychających.
Prawdopodobnie jest jeszcze wiele rad, które pomogłyby Ci stworzyć Twoją idealną sukienkę turniejową, ale wyżej wymienione uważam za najważniejsze i niezbędne w początkowej fazie projektu. Jeżeli już teraz potrzebujesz pomocy w tworzeniu - przyjdź po radę do ART FASHION. Wyręczymy Cię w tym skomplikowanym procesie zapewniając fenomenalne efekty.